Makale

Havai Fişek Gösterilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havai Fişek Gösterilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havai Fişek Gösterilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler, organizasyonların nabzını artıran ve etkinliklerinize ihtişam katan gösterilerdir. Düğün organizasyonu, mezuniyet organizasyonu, açılış organizasyonu ve evlilik teklifi organizasyonu gibi etkinliklerinizde, havai fişek gösterileri gerçekleştirebilir, eşsiz fotoğraf ve video kareleri yakalayabilirsiniz. Havai fişek ve pro teknik hizmetler alanında eğitimli ve deneyimli olan ekibimiz, bu tür gösterileri kesinlikle profesyonel kişilerin yapması gerektiğini söylüyor. Ayrıca, bu alanda deneyimli olan ekibimiz, havai fişek gösterilerinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili önerilerde de bulunuyor.

Havai Fişek Gösterilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılacak olan ürünlerden gösteriyi yapacak kişilerin alması gereken belgelere, gösterilerin yapılacağı yerlerden atışın nasıl yapılacağına dair çok önemli noktalar var dikkat edilmesi gereken.

Öncelikle Kullanılacak Olan Ürünlerin Kalitesi ve Güvenilirliği Çok Önemli

Her şeyden önce, organizasyonda kullanılacak olan havai fişek ve pro teknik ürünlerin kalitesi ve güvenilirliği çok önemli. Bunun için, referansları ve belgeleriyle kendini kanıtlamış organizasyon firmalarından havai fişek hizmeti almalısınız.

Havai Fişek ve Pro Teknik Ürünlerin Uygun Bir Şekilde Depolanması Da Önemli

Pro teknik ürünlerin uygun bir şekilde saklanması da ürünün kalitesini ve performansını büyük ölçüde etkileyecektir. Ürün performansının yanında güvenlik amacıyla da kurallara uygun depolama yapılmalı. Sıcak olmayan ve rutubetsiz bir ortamda saklama yapılmalı, havai fişek deposu düzenli olarak kontrol edilmeli.

Gösterinin Yapılacağı Yer Önceden Keşfedilmeli

Havai fişek gösterisinin yapılacağı yer de çok önemli. Çevre ve insan güvenliği gereği var olan kurallara harfiyen uyulmalı. Kolluk kuvvetleri ve gerekli birimlerden resmi izinler alınmalı ve resmi prosedürler uygulanmalı. Ormanlık alanlara yakın bölgelerde, patlayıcıların bulunduğu alanlarda kesinlikle ateşleme yapılmamalı.

Gösteri Yapılmadan Önce Gerekli Önlemler Alınmalı

Gösteriye başlamadan önce, yangın tüpü, yangın söndürücü gibi güvenlik önlemleri, atış yapılacak mekanda hazır bulundurulmalı. Havai fişek gösterisini gerçekleştirecek kişinin de, gerekli kostüm ve ekipmanları tam ve eksiksiz olmalı. Koruyucu bir kostüm ve maske ile gösteriyi gerçekleştirmelidir. Ayrıca gösteri yapılacak alan, insanlardan en az 50-100 metre uzaklıkta olmalı.

Atışı Yapacak Olan Kişilerin Eğitimli Olmaları Gerekiyor

Organizasyonlarda havai fişek gösterisini gerçekleştirecek kişinin ateşleyici yeterlilik belgeleri gibi gerekli belgelere sahip olması gerekiyor. En önemlisi havai fişek ve pro teknik ürünler alanında eğitimli, bilgili, donanımlı, deneyimli ve bilinçli olması gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu